Menedżer Doskonalenia Procesów (tryb stacjonarny) (edycja 1)

rekrutacja_z2425

Semestr zimowy 2024/2025, letni 2024/2025

Rekrutacja do
11.10.2024 r.
Jeszcze 22 dni / do wyczerpania miejsc
Data uruchomienia
26.10.2024 r.
Za 37 dni
Cena
8 900,00 zł
Kontakt
Alina Sofińska
tel. 713680949 / e-mail / więcej

Cele i charakterystyka studiów

Zapraszamy Państwa do udziału w wyjątkowych studiach podyplomowych, których program został opracowany tak, by sprostać wysokim wymaganiom rynku pracy dla specjalistów ciągłego doskonalenia.

Już nie trzeba się zastanawiać, czy wybrać ścieżkę rozwoju w zakresie Lean Management, TOC, Six Sigma, a może Management 3.0 lub Design Thinking. Dzięki studiom podyplomowym Menedżer Doskonalenia Procesów jest możliwość nabycia kompetencji we wszystkich tych obszarach!

Studia Menedżer Doskonalenia Procesów prowadzimy wspólnie z partnerami, którzy są najwyższej klasy specjalistami w swoich dziedzinach.


UEW

Moduł Trening Menedżerski prowadzony jest przez dr. Krzysztofa Ćwika z Katedry Zarządzania i Przedsiębiorczości Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz dr. Marka Krasińskiego, Prezesa Zarządu i Dyrektora ds. Rozwoju PDCA Group. Podczas warsztatów rozwijane są kompetencje menedżerskie uczestników, dzięki czemu przyszła praca i przewodzenie zespołom ds. doskonalenia będzie znacznie bardziej efektywne. Wypracujemy też rozwiązania i umiejętności łączenia różnych podejść do zarządzania, aby uzyskać jak najlepsze, przełomowe efekty w organizacjach.

Dodatkowo w Networkingu 2.0 przeszkoli słuchaczy Anna Więckowska, wieloletnia Dyrektor BNI – największej organizacji biznesowej świata. Networking jest siłą współczesnego biznesu. Najskuteczniejsze biznesy to te pochodzące z rekomendacji, a więc warto wykorzystać każdą okazję by poznać nowe, ciekawe osoby i zbudować z nimi trwałe relacje.


PDCA Group

Moduł Lean Management prowadzony będzie przez specjalistów z PDCA Group. Udział w module oraz wykonanie zadanych prac pozwoli słuchaczom na uzyskanie certyfikatu Lean Foundation™.

Lean Management to współcześnie najpopularniejsza koncepcja ciągłego doskonalenia, która zakłada systematyczny pomiar, analizę i usprawnianie wszystkich procesów w organizacjach. Lean wywodzi się z Systemu Produkcyjnego Toyoty (TPS) i obecnie znajduje zastosowanie zarówno w produkcji, jak i w usługach. Systematycznie podejmowane aktywności lean w organizacjach pozwalają wyeliminować 8 głównych strat Muda, zmniejszyć nieregularność w procesach Mura, a także wyeliminować przeciążenie procesów Muri. Popularność koncepcji Lean Management w dużej mierze wynika z ewolucyjnego podejścia do wprowadzania zmian, co jest zgodne z naturą człowieka. Głównym mechanizmem zmiany w Lean Management jest cykl PDCA, który pozwala przetestować nowe rozwiązanie przed jego standaryzacją. Lean Management to narzędzia i procesy doskonalenia, ale też trwała zmiana kultury organizacyjnej, sposobu myślenia i postępowania.


IZO TOC+

Moduł Teorii Ograniczeń prowadzony będzie przez specjalistów z Instytutu Zarządzania Ograniczeniami TOC+. Udział w module oraz wykonanie zadanych prac pozwoli Słuchaczom na uzyskanie certyfikatu TOC+Start.

TOC (Teoria Ograniczeń) to najnowocześniejsza dziś znana filozofia zarządzania i doskonalenia organizacji, jest podejściem fundamentalnie bardzo logicznym i co do istoty prostym. Stanowi ona, że każda organizacja czy firma jest jak łańcuch, czyli zespół połączonych ogniw. Każdy łańcuch ma natomiast jedno najsłabsze ogniwo i jeżeli go bardzo mocno naprężymy to w tym właśnie miejscu pęknie. Jedynie wzmocnienie najsłabszego ogniwa pozwala zwiększyć siłę łańcucha jako całości (optimum globalne). Zatem w każdym pozornie złożonym systemie (organizacji lub firmie), w dowolnym momencie, istnieje zazwyczaj tylko jeden obszar organizacji, który ogranicza jej zdolność do osiągania swojego celu. Tylko poprawa tego obszaru umożliwi znaczącą poprawę wyników całej organizacji. Dlatego też organizacja, aby systematycznie się rozwijać musi być zarządzana z uwzględnieniem tegoż ograniczenia i dlatego mówimy o „zarządzaniu ograniczeniami”.


OpEx

Moduł Six Sigma prowadzony będzie przez specjalistów z OpEx Group. Udział w module oraz wykonanie zadanych prac pozwoli Słuchaczom na uzyskanie certyfikatu Six Sigma Yellow Belt.

Six Sigma to najskuteczniejsza metoda uczenia się, rozwijania i wykorzystywania wiedzy o procesach i produktach. Znajduje ona zastosowanie zarówno w sektorze produkcyjnym, jak i transakcyjnym czy usługowym. Jest najlepszym sposobem zdobycia i utrzymania przewagi konkurencyjnej. Pozwala zwiększyć zyski, poprawić jakość i niezawodność, zredukować koszty oraz rozwiązać chroniczne problemy.


Malon Group

Moduł Doskonalenia opartego na systemach zarządzania zgodnych z normami ISO prowadzony będzie przez specjalistów z Malon Group. Udział w module oraz wykonanie zadanych prac pozwoli Słuchaczom na uzyskanie certyfikatu Menedżera ds. Systemów Zarządzania.

Systemy zarządzania zgodne z wymaganiami międzynarodowych norm ISO są popularnym narzędziem wykorzystywanym przez firmy, instytucje i innego rodzaju organizacje, które wspomaga realizację przyjętych przez nie celów, odnoszących się do dyscypliny będącej przedmiotem danego systemu zarządzania. Jedna z zasad zarządzania jakością, która stanowi fundament skutecznego systemu zarządzania, odnosi się do podejścia procesowego i wskazuje, że „spójne i możliwe do przewidzenia wyniki są osiągane skuteczniej i efektywniej, gdy działania są rozumiane i zarządzane jako wzajemnie powiązane procesy, które funkcjonują jako spójny system” [ISO 9000:2015]. Organizacje, aby skutecznie zarządzać procesami i uzyskać zdolność do osiągania oczekiwanych rezultatów powinny zidentyfikować i zdefiniować realizowane przez siebie procesy oraz określić ich wzajemne interakcje. Na etapie ustalania zasad realizacji swoich procesów, organizacje powinny uwzględnić działania odnoszące się do ryzyka i szans towarzyszących tym procesom, zasady monitorowania i mierzenia procesów oraz analizowania i ocen uzyskiwanych wyników. Uzyskane wyniki powinny być wykorzystywane do ciągłego doskonalenia zarówno procesów jak i całego systemu zarządzania.


Inprogress

Moduł Management 3.0 prowadzony będzie przez akredytowanych trenerów z Inprogress. Potwierdzeniem ukończenia akredytowanego szkolenia Management 3.0 jest stosowny certyfikat, który upoważnia do wykupienia licencji na Facylitatora Management 3.0.

Warsztat Management 3.0 Foundation Workshop to najważniejszy warsztat w portfolio Management 3.0, dający podstawy wiedzy o zwinnym zarządzaniu. To interaktywne spotkanie, służące poznaniu konkretnych praktyk, narzędzi i gier oraz wymianie doświadczeń. To także okazja do zapoznania się z modelem zarządzania zwinnego Management 3.0 oraz przetestowania praktyk związanych ze wszystkimi sześcioma perspektywami Management 3.0:

  • motywowanie ludzi,
  • ulepszanie wszystkiego,
  • empowerment zespołów,
  • rozwijanie kompetencji,
  • skalowanie struktury,
  • definiowanie ograniczeń.

Uczestnicy realizują dziewięć modułów wiedzy, zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi Management 3.0


DTHub

Moduł DTMethod® Foundation prowadzony będzie przez specjalistów DTHub Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy akredytacji Inprogress. Potwierdzeniem ukończenia akredytowanego szkolenia jest certyfikat, który upoważnia do indywidualnego wykupienia podejścia do międzynarodowego egzaminu DTMethod® Foundation prowadzonego w formule online.

Design Thinking to metoda rozwiązywania problemów i innowacyjnego myślenia, która skupia się na potrzebach i oczekiwaniach użytkowników. Polega ona na kreatywnym, iteracyjnym procesie projektowania, który według szkoły designu d.school na Uniwersytecie Stanfordzkim obejmuje pięć kroków:

  • Empatia – polegająca na zrozumieniu potrzeb i problemów użytkowników poprzez badanie ich zachowań, oczekiwań i doświadczeń.
  • Definiowanie problemu – polegające na dookreśleniu problemu, który należy rozwiązać, na podstawie zebranych informacji.
  • Generowanie pomysłów – polegające na wykorzystaniu technik kreatywnego myślenia do wygenerowania różnych pomysłów na rozwiązanie problemu.
  • Prototypowanie – polegające na budowaniu modeli wybranych pomysłów, które mogą być testowane i udoskonalane.
  • Testowanie – polegające na sprawdzeniu prototypów z użytkownikami w celu zrozumienia, jak dobrze rozwiązują one problem i jak można je dalej usprawnić.

Motto studiów podyplomowych Menedżer Doskonalenia Procesów to: Łączyć, nie dzielić!


Prosimy nie zwlekać z zapisami. Liczba miejsc na pierwszej edycji jest ograniczona i nie przewidujemy utworzenia więcej niż jednej grupy!


Informacje o studiach i bieżącej rekrutacji:
krzysztof.cwik@ue.wroc.pl | 786 104 936 marek.krasinski@pdca.org.pl | 601 750 799

Adresaci

Studia przygotowują do pełnienia roli szeroko pojętego Menedżera Doskonalenia Procesów, którą można pełnić na różnych stanowiskach w organizacjach produkcyjnych, usługowych, w III. sektorze, w ochronie zdrowia, edukacji, itd.

Studia adresowane są do osób, które chcą zdobyć wszechstronną wiedzę na temat najnowszych i najbardziej popularnych koncepcji i metod zarządzania, aby następnie zastosować ją w praktyce i przez to osiągnąć przełomowe cele biznesowe.

Studia adresowane są do aktualnych i przyszłych:

  • właścicieli przedsiębiorstw,
  • członków kadry zarządzającej,
  • dyrektorów działów,
  • menedżerów wsparcia biznesu,
  • konsultantów i doradców,
  • członków zespołów projektowych,
  • i innych osób chcących rozwijać swoje kompetencje w obszarze doskonalenia procesów.

Nie wymagamy zaawansowanej wiedzy z zakresu doskonalenia procesów. Pokażemy wszystko od podstaw, aby można było w pełni zrozumieć esencję każdej koncepcji i metody, a także zrozumieć, jak je ze sobą łączyć dla osiągnięcia przełomowych efektów.

Jeśli masz duże doświadczenie w jednej z omawianych przez nas koncepcji doskonalenia - bardzo dobrze - powtórka jest matką nauki, a każda powtórka to okazja to spojrzenia na znany sobie temat z innej perspektywy!

Czas trwania i liczba godzin

2 semestry, 176 godz.

Program studiów

Lp. Nazwa przedmiotu Liczba
godzin
Trening Menedżerski
1. Rola i kompetencje Menedżera Doskonalenia Procesów 12
2. Networking 2.0 4
3. Warsztaty menedżerskie 8
Lean Management (Certyfikat Lean Foundation™)
4. Wprowadzenie do Lean Management 8
5. Lean Project Management w podejściu PDCA 8
6. Podstawowe narzędzia Lean Management 8
7. Lean Case Studies & Workshops 8
Teoria Ograniczeń (Certyfikat TOC+Start)
8. Obszary TOC 8
9. Viable Vision i Super Ambitny Cel 4
10. Proces Ciągłego Doskonalenia (POOGI) 4
11. Rachunkowość Przerobowa 4
12. Specjalizacja w TOC 4
13. Chmura konfliktu i macierz przekonywania do zmian 8
Six Sigma (Certyfikat Yellow Belt)
14. Wprowadzenie do Six Sigma 4
15. Karty zachowania się procesu IMR i analiza KPI 6
16. Badanie Składników Zmienności 8
17. Planowane eksperymenty – filozofia DOE 8
18. Zarządzanie projektami i aktywnościami Six Sigma 6
Doskonalenie oparte na systemach zarządzania zgodnych z normami ISO (certyfikat Menedżera ds. Systemów Zarządzania)
19. Podejście procesowe i standaryzacja w ISO 2
20. Wpływ norm ISO na doskonalenie organizacji 4
21. Podejście do ryzyka i szans 6
22. Mechanizmy i narzędzia systemów zarządzania wspierających ciągłe doskonalenie 4
Management 3.0 Foundation (szkolenie akredytowane)
23. Management 3.0 Foundation Workshop 16
DTMethod® Foundation (szkolenie akredytowane)
24. DTTools - narzędzia wspierające procesy kreatywne 8
25. DTRules - podnoszenie skuteczności realizacji procesów Design Thinking 8
26. DTRoles - role i odpowiedzialności w procesie 8
RAZEM 176

Warunki i sposób zaliczenia studiów

Warunkiem uzyskania świadectwa ukończenia studiów jest:

  • obecność na zajęciach (min 80%)
  • uzyskanie pozytywnej oceny z egzaminu końcowego
  • uregulowanie wszystkich należnych opłat za studia

Egzamin końcowy ma formę pisemną (test).

Forma egzaminu może ulec zmianie. O ostatecznej formie zaliczenia decyduje kierownik studiów podyplomowych.

Organizacja studiów

  • zajęcia są prowadzone na żywo w salach Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
  • studia podyplomowe w trybie zaocznym weekendowym w godz. 9:00-16:00
  • zajęcia odbywają się mniej więcej co trzy tygodnie
  • liczba zjazdów: ok. 12
  • język: polski

W ramach studiów na tym kierunku oferujemy:

  • indywidualne konto na platformie Microsoft 365 (a w nim m.in.: pakiet Office, Teams, Forms, OneDrive)
  • materiały dydaktyczne
  • dostęp do zasobów biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego
  • możliwość uzyskania dodatkowych certyfikatów (Lean Foundation™, TOC+Start, Yellow Belt, Menedżer ds. Systemów Zarządzania) w cenie studiów
  • możliwość skorzystania z dodatkowej oferty szkoleń dedykowanych tylko słuchaczom

Kierownik studiów podyplomowych przed rozpoczęciem zajęć przesyła szczegółowe informacje organizacyjne oraz terminy zjazdów. Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych jest wydawane w języku polskim, wraz z odpisem w języku angielskim.

Daty zjazdów w I semestrze (mogą ulec drobnej modyfikacji):
26-27.10.2024 - inauguracja studiów i I zjazd


Kadra dydaktyczna

Kadrę studiów stanowią wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Do tworzenia programu oraz treści merytorycznych zajęć zaprosiliśmy przedstawicieli wiodących organizacji związanych z Lean Management, TOC, Six Sigma, ISO, Management 3.0 oraz Design Thinking.

dr Krzysztof Ćwik | Kierownik Studiów Podyplomowych, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
dr Sylwia Wrona, prof. UEW | Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
dr Marek Krasiński | Prezes Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju w PDCA Group
Edyta Krasińska | Członek Zarządu, Dyrektor ds. Operacyjnych w PDCA Group
Paweł Schmidt | Prezes Zarządu IZO TOC+
Wojciech Florek | Współwłaściciel i Master Black Belt w OpEx Group
Katarzyna Kornicka | Współwłaścicielka i Master Black Belt w OpEx Group
Rafał Malon | Prezes Zarządu, senior konsultant oraz szkoleniowiec w Malon Group
Anna Więckowska | Dyrektor ds. Rozwoju w APT4Work
Katarzyna Gzyl | Approved Trainer of Management 3.0® w Inprogress

Kierownictwo i opieka naukowa

Kierownik

dr Krzysztof Ćwik
Katedra Zarządzania i Przedsiębiorczości
e-mail: krzysztof.cwik@ue.wroc.pl
pok. 810, bud. Z

Cena

8900 PLN

Aby nabyć kompetencje, które dają studia Menedżer Doskonalenia Procesów oraz uzyskać wszystkie oferowane certyfikaty w formie pojedynczych i odrębnych szkoleń, koszt wynosiłby ponad 40 000 PLN! Dzięki udziale w studiach wszystko to dostępne jest za ok. 20% tej ceny!

---
Cena promocyjna: 8 500 PLN — dla osób, które dokonają płatności jednorazowej.

Istnieje możliwość rozłożenia opłaty na raty:
2 - dla os. indywidualnych, os. prowadzących działalność gospodarczą, firm i instytucji
4 - wyłącznie dla os. indywidualnych
6 - wyłącznie dla os. indywidualnych

W tym celu prosimy o wiadomość mailową do koordynatora studiów z informacją o wybranej ilości rat.

Ważne! Opłata za studia powinna zostać dokonana dopiero po otrzymaniu od kierownika studiów informacji o zebraniu się grupy i uruchomieniu kierunku. Numer konta do wpłat będzie widoczny po zalogowaniu na indywidualny profil słuchacza. W tytule prosimy wpisać imię, nazwisko i kierunek studiów.

Nie pobieramy opłaty wpisowej.
Faktury VAT są wystawiane na życzenie i przesyłane mailowo zgodnie z zasadami umieszczonymi na stronie: https://www.podyplomowe.ue.wroc.pl/145,faktury.html

Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania do studiów. Uczelnia nie pośredniczy w tym procesie i nie posiada informacji o obecnie otwartych naborach. W przypadku potrzeby uzyskania numeru usługi rozwojowej w BUR, prosimy o kontakt z Kierownikiem studiów.

Kontakt i zapisy

Koordynator CKU
Alina Sofińska
tel: 71 36 80 949
e-mail: alina.sofinska@ue.wroc.pl


Rekrutacja na studia rozpoczyna się od wypełnienia formularza dostępnego na dole strony pod przyciskiem: ZAPISZ SIĘ NA STUDIA.
Aby wygenerować niezbędne dokumenty, kandydat powinien założyć w naszym systemie indywidualne konto. W zakładce Rekrutacja i dokumenty znajduje się krótka instrukcja dotycząca tego procesu.

Prosimy o dostarczenie kompletu dokumentów rekrutacyjnych najpóźniej w ostatnim dniu rekrutacji. Można to zrobić:

  • osobiście lub przez osobę trzecią w biurze studiów podyplomowych CKU
  • umieszczając dokumenty w skrzynce korespondencyjnej znajdującej się w budynku CKU
  • przesyłając je pocztą na adres do korespondencji.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w zakładce Kontakt.

W przypadku pytań dotyczących kwestii merytorycznych oraz dostępu do zespołów i zajęć w aplikacji MS TEAMS prosimy o kontakt z kierownikiem studiów.


Terminy

Termin zakończenia rekrutacji: 2024-10-11

Termin uruchomienia studiów: 2024-10-26

Wymagane dokumenty

  • podanie o przyjęcie na studia — wygenerowane z systemu
  • formularz zgłoszeniowy (załącznik 1) — wygenerowany z systemu
  • oświadczenie o pokryciu kosztów (w zależności od wybranego finansowania załącznik 2 lub 3) — wygenerowane z systemu
  • dyplom ukończenia studiów wyższych — kserokopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (licencjat, inżynier, magister, mgr inż.) oraz oryginał lub odpis dyplomu do wglądu. W przypadku wysyłki dokumentów pocztą prosimy o załączenie odpisu lub oryginału dyplomu do dokumentów (zwrot oryginału ze świadectwem ukończenia studiów podyplomowych)
  • dyplom zagraniczny — prosimy o wcześniejsze zweryfikowanie, czy dyplom uprawnia do podjęcia studiów podyplomowych w Polsce. Szczegóły pod linkiem: https://nawa.gov.pl/uznawalnosc/wydawanie-informacji-o-zagranicznych-dyplomach. Prosimy o załączenie potwierdzenia do dokumentów rekrutacyjnych. Kandydaci z zagranicznym dyplomem, uprawniającym do podjęcia studiów podyplomowych w Polsce, w momencie składania dokumentów zobowiązani są również do złożenia przysięgłego tłumaczenia dyplomu na język polski
  • dowód osobisty — do wglądu (w przypadku wysyłania dokumentów pocztą lub dostarczenie ich przez osoby trzecie powinien zostać okazany w trakcie studiów). Nie przyjmujemy kserokopii dowodów osobistych
  • dokumenty potwierdzające zmianę danych osobowych — w przypadku osób, których dane osobowe uległy zmianie (inne imię lub nazwisko w dowodzie osobistym/wizie/karcie pobytu i na dyplomie) - kserokopia dokumentu potwierdzającego zmianę i oryginał do wglądu (np. akt małżeństwa, decyzja administracyjna czy orzeczenie sądu)
  • zezwolenie na pobyt dla osób spoza UE — dokument potwierdzający legalny pobyt w Polsce np. wiza lub karta pobytu (w przypadku wysyłania dokumentów pocztą lub dostarczenie ich przez osoby trzecie oryginały dokumentów powinny zostać okazane w trakcie studiów).

Dodatkowe informacje


Powrót

Kontakt

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Centrum Kształcenia Ustawicznego
ul. Kamienna 43-45 
53-307 Wrocław

Znajdź nas na facebooku

wróć do strony głównej UE

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek 
7:30 - 15:30

sobota
8:00 - 15:00

Kursy i szkolenia

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu Republic of Poland

Logowanie

Nie pamiętam hasła

Nie masz konta?

Zapisy na studia i szkolenia wymagają posiadania konta. Kliknij poniższy przycisk, by przejść do formularza rejestracji.

Załóż konto
×

Przejdź do...

Moje konto